Історична довідка

      Серед першочергових стратегічних завдань МВС та Національної поліції України головною вбачається впровадження принципово нової кадрової політики, яка потребує докорінного переосмислення усталених підходів до проблеми підготовки персоналу, а особливо науково-педагогічних працівників, що має на меті досягнення якісно нових стандартів освітньої і кадрової роботи, які відповідали б вимогам сьогодення, органічно впліталися у загальнодержавну систему вищої освіти.

        З 1993 року в Українській академії внутрішніх справ відповідно до рішення Атестаційної комісії Міністерства освіти України від 29 жовтня 1992 року відкрито докторантуру, у якій здійснювалася підготовка за трьома науковими спеціальностями. Варто зазначити, що у докторантурі пройшли підготовку провідні вчені-юристи сучасності серед яких: Берлач А.І., Галаган В.І., Гіда Є.О., Гусарєв С.Д., Джужа О.М., Іщенко А.В., Карчевський М.В., Копан О.В., Кузьмічов В.С., Мінченко С.І., Медвєдєв В.С., Удалова Л.Д., Шкарупа В.К., Чорноус Ю.М. та інші.

     До створення окремого підрозділу справи ад’юнктів вели старші наукові працівники науково-дослідного і редакційно-видавничого відділу П.П. Козлов, В.М. Батюк, а після створення ад’юнктури і згодом докторантури підрозділ очолювали: Р.А. Калюжний доктор юридичних наук, професор; В.В. Коваленко доктор юридичних наук, професор; І.С. Братков кандидат юридичних наук, доцент; Є.Д. Лук’янчиков доктор юридичних наук, професор; С.М. Корецький кандидат юридичних наук; Сербин Р.А. (нині ректор академії) доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України; Мозоль С.А. (нині проректор академії) доктор юридичних наук, професор; Дрозд О.Ю. доктор юридичних наук, професор. З січня 2025 року підрозділ очолює доктор юридичних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Тихонова Олена Вікторівна.

        Науково-дослідна робота ад’юнктів є одним з найважливіших та найефективніших засобів якісної підготовки вчених, здатних творчо використовувати в науковій та практичній діяльності досягнення юридичної науки. Вона покликана стимулювати активну наукову і творчу працю ад’юнктів і аспірантів у процесі підготовки дисертаційних досліджень, виявляти серед них найбільш обдарованих і створювати умови для їх творчого зростання.